iPhone iFokus

iPhone

Etikettappar
Läst 8798 ggr
Kefa
2011-05-20 16:12
0

Körjournal

Söker en körjornal för Iphone. Just nu användr jag papper och penna oi bilen som jag för över till Excel i datorn. Tyvärr går det inte att skriva i Excel med Iphonen, annars hade det variit det bästa.

Tacksam för tips

Niklas
2011-05-20 16:20
0
#1

Det finns en del sånt. Driverslog Pro kan exportera till Excel via csv-filer. Det kostar 28 kronor. Sen beror det förstås på vilka uppgifter du behöver kunna lagra.

Driverslog Pro

Vill du hellre ha ett svenskt program finns Körjournal. Det kan också exportera till csv-filer och kostar 28 kronor.

Körjournal för iPhone


Vänliga hälsningar, Niklas

Sök information om Sveriges adelssläkter för din släktforskning

Kefa
2011-05-20 17:01
0
#2

Jag lagrar tankningar, service alla utgifter relaterade till bilen. Dock behöver jag inte körjournal för arbetet eller annan redovisning av yrkeskaraktär. Därför har Excel varit jättebra, har alla kostnade sedan 10 år lagrade. Tänkte bara kunna rationalisera lite ;)

Niklas
2011-05-20 17:09
0
#3

Då låter det som om Körjournal är det som passar dig bäst.


Vänliga hälsningar, Niklas

Sök information om Sveriges adelssläkter för din släktforskning

Kefa
2011-05-20 18:20
0
#4

Vet du om man exportera från den så att man får in det i datorn?

Niklas
2011-05-23 10:07
0
#5

Enligt vad det står ska det gå:

"Få rapporter på skärmen, som bilagor till E-post eller på din vanliga dator via trådlöst nätverk, Wi-Fi"


Vänliga hälsningar, Niklas

Sök information om Sveriges adelssläkter för din släktforskning