iPhone iFokus

iPhone

Etikettfrågor-och-problemlösning
Läst 10996 ggr
Loveradio
0

Glappande laddare

Känns som jag och iPhones mobilladdare inte går ihop. Har nu två mobilladdare som glappar när man försöker ladda mobilen. Eller den ena funkar inte överhuvudtaget nu, den är helt död och reagerar inte på nått hur man än försöker. Trots alla mina återupplivningsförsök. Och den senaste laddaren jag köpte fungerar, men glappar och man måste vika sladden och sätta fast den mellan nått för att den hålla kontakten med mobilen och ladda.

Blir tokig! Är det jag som har nån förbannelse över mig som gör så att varje Laddare jag rör börjar glappa? Eller är det Apples Laddare som är värdelösa? (vilket jag väldigt har svårt att tro eftersom Apple är bäst!) Eller är det kanske nått som har hänt med kontaktuttaget på mobilen?

Bara jag som har detta problem?

/Mvh Sara - Sajtvärd på Dokumentärer
Medarbetare på Bullhundar
Besök gärna min blogg: loveradioblog.weebly.com

Niklas
0
#1

Om du har haft flera Laddare med samma problem låter det nästan som om det är kontakten i telefonen det är något fel med. Du kanske kan ta den till en Apple-specialist och berätta om problemet och höra om de har någon lösning.


Vänliga hälsningar, Niklas

Sök information om Sveriges adelssläkter för din släktforskning

Loveradio
0
#2

#1 Det är lite det jag misstänker. Får kanske ta och göra det, tack :)

/Mvh Sara - Sajtvärd på Dokumentärer
Medarbetare på Bullhundar
Besök gärna min blogg: loveradioblog.weebly.com